niedziela, 26 czerwca 2016

Mrożone - bardzo chłodzące - lody arbuzowo-truskawkowe

Jakiś czas temu zobaczyłam w tv pomysł na wykonanie bardzo fajnego deseru. Były to kawałki arbuzów, moczone w szampanie i mrożone. Autorka przepisu polecała arbuza do mrożenia ze względu na zaskakująca teksturę już po zamrożeniu.

Postanowiłam sama sprawdzić czy tak jest faktycznie i niestety efekt mnie rozczarował. Arbuz przypominał kostkę lodu, która miała mało smaku, ale za to fantastycznie chłodziła i to tę właściwość postanowiłam wykorzystać w domowych lodach.

Potłukłam arbuza na mniejsze kawałki, dodałam truskawek, banana, miętę, trochę cukru, jogurtu i zmiksowałam w Thermomixie. 


Zmrożoną masę umieściłam w foremkach do lodów. 
Wyszły naprawdę dobre!

Lista składników:
  • 300 g zamrożonego arbuza
  • 300 g mrożonych truskawek
  • 1 dojrzały zimny banan
  • 2 łyżki jogurtu naturalnego
  • 5 gałązek mięty (same listki)
  • cukier puder 
Do miksowania mrożonych składników najlepiej użyć dobrego blendera kielichowego, bo zwykły można zniszczyć. Zaletą miksowania mrożonych składników jest rozbijanie kryształów wody. Jeżeli nie macie takiego blendera miksujcie świeże owoce i zamroźcie. Takie lody będą miały większe kryształy lodu, ale to co? :)

Gotowymi lodami zajadają się z przyjemnością i mali i duzi.
Właśnie takie foremki posiadam. Do kupienia w IKEA.

piątek, 24 czerwca 2016

Wakacje w sklepie Blisko Natury rozpoczynamu Darmową Dostawą

Cieszę się jak co roku, że nareszcie wszystkie polskie dusze tłamszone szkolnymi obowiązkami będą mogły rozwinąć skrzydła i pożyć pełnią życia przez całe dwa, a niektórzy nawet i trzy miesiące.

Kochani uczniowie! Takich wakacji, jak te szkolne, naprawdę nie zaznacie nigdy w życiu. Cieszcie się więc jeszcze bardziej, mimo, że wiem, wiem - Wasza radość i tak nie ma granic. :)

A tak całkiem przy okazji - w moim ulubionym sklepie Blisko Natury mamy DARMOWĄ WYSYŁKĘ już od kwoty 59 zł!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...