wtorek, 29 maja 2012

Satysfakcja ze słoika

Jeszcze do niedawna sądziłam, że robienie przetworów do staromodne zajęcia dla babci a nie dla młodej kobiety. Do czasu! Zauważyłam, że fajne babki zamieniają się czasami w kury domowe i zamykają w słoikach skarby lata, którymi sprawiają wiele przyjemności swoim bliskim i sobie. 
Radość z przetworów to nie tylko ich konsumpcja - to cały długi proces pozytywnego oddziaływania na psychikę i  niesłabnącego samozadowolenia, które trwa nawet wtedy gdy puste i umyte słoiki czekają w zimie na kolejny warzywno-owocowy sezon:

- odstresowanie i satysfakcja
obranie 20 kg ogórków i pokrojenie ich w równe cienkie paseczki jest porównywalne ze zdaniem trudnego egzaminu z tym, że ta pierwsza czynność lepiej oczyszcza i relaksuje nasz mózg - może nawet troszkę pozytywnie ogłupia.- bezpieczeństwo i satysfakcja 
kiedy już zapadną jesienne mroki i chłody a w naszej piwnicy lub spiżarni półki uginają się od słoiczków i słoików oraz mienią się żywymi kolorami ciepłych pór roku, mamy pewność, że choćby nie wiem co!, zimę przetrwamy a słodkie konfitury przepędzą każdą depresję.
 
http://www.flickr.com/photos/21249124@N03/3174500192/

- docenienie i satysfakcja 
każdy domowy smakołyk w słoiku jest lepszy niż ten sklepowy. Nie ma więc możliwości, żebyśmy nie zostali docenieni! Za smak, pomysł, samozaparcie i pracowitość.
  


- czyste sumienie i satysfakcja
nie raz zastanawialiście się zapewne w supermarkecie czy kupowana tam sałata w grudniu na obiad bardziej Wam nie zaszkodzi niż brak w diecie warzyw... domowe przetwory raz na zawsze rozwiązują ten problem! Wiecie co jest w słoikach i, że jest to najlepszej jakości.- miłe wspomnienia i satysfakcja
kiedy słoiki szybko znikają ze spiżarni cieszymy się, że smakują i przydają się.Sezon robienia przetworów uważam za oficjalnie otwarty i zapraszam do dzielenia się własnymi przepisami na dżemy, chutneye, pikle, lecza, sałatki, powidła i wszystkie inne cuda w słoikach.


środa, 23 maja 2012

Orzeźwiające algi na upały


Wiosna i lato to najlepszy okres na przeprowadzanie orzeźwiających zabiegów z użyciem z alg. Algi pachnące morzem dostarczają czystych i zdrowych składników jakie można znaleźć w morskich głębinach. Nie obciążają przy tym skóry i nie rozgrzewają jej. Mają działanie kojące, chłodzące i ożywcze.

Zabiegi z użyciem alg w gabinetach kosmetycznych są zazwyczaj bardzo drogie.

Jeśli chcemy zaoszczędzić czas i pieniądze możemy przeprowadzić serię algowych zabiegów w domu. Ważne jest jednak by użyć do tego masek gabinetowych, które zawierają wyższe stężenie składników niż te sklepowe.

Sklep Blisko Natury posiada w swojej ofercie następujące rodzaje profesjonalnych masek gabinetowych:


Gabinetowa maska rewitalizująca

Gabinetowa maska ujędrniająca

Gabinetowa maska z acerolą i witaminą C

Gabinetowa maska kriogeniczna 


Maski te mogą być stosowane na twarz lub inną wybraną część ciała.

Skóra zmęczona po długiej zimie odzyska dzięki algom blask i witalność. Warto powtarzać zabiegi w ciągu lata i krótko po nim aby poić skórę nadwyrężoną opalaniem i temperaturą.

Co dają nam algi? Poniżej najbardziej istotne właściwości alg:

Nawilżanie – algi zawierają karagen, kwas hialuronowy oraz siarczan chondroityny, które odpowiadają za zatrzymywanie wody w skórze. Za działanie nawilżające algi odpowiadają też białka, które uzupełniają ich niedobór w skórze i dzięki temu odzyskuje ona elastyczność i gładkość.

Spowolnienie procesów starzenia – za tę funkcję odpowiada szczególnie aoseina, która hamuje aktywność elastazy – enzymu rozkładającego elastynę. Badania wykazały, że ekstrakt alg chroni keranocyty i fibroplasty przed działaniem wolnych rodników i opóźnia tym samym procesy starzenia.

Regeneracja mikrouszkodzeń naskórka – za tę właściwość odpowiada wysoka zawartość witamin z grupy B, które biorą udział w metabolizmie komórkowym oraz witamin C, E i A, które mają działanie antyrodnikowe, są aktywatorami dla procesów komórkowych, wzmacniają naczynia krwionośne i poprawiają odżywienie skóry na poziomie komórkowym. To wszystko przyspiesza regenerację skóry.

Remineralizacja skóry – bogactwo makro i mikroelementów w naturalny sposób dostarcza skórze wszystkich niezbędnych minerałów. Ich cząsteczki mają budowę wyjątkowo łatwo przyswajalną przez ludzką skórę.

Regulacja działania gruczołów łojowych – zawarte w algach węglowodany regulują pracę tych gruczołów.

Drenaż tkanek – kwas alginowy stymuluje przemianę materii, likwiduje obrzęki, pomaga pozbyć się ze skóry złogów tłuszczowych

Ochrona naturalnej warstwy lipidowej naskórka – łagodne lipidy zawarte w algach likwidują stany zapalne na skórze oraz wzmacniają jej ochronną warstwę przed szkodliwymi czynnikami.

Oprócz tych najważniejszych cech działania alg, mają one też szereg innych właściwości: napinają skórę, dotleniają ją, rozjaśniają.
Badania wykazały, że odżywcze cząsteczki alg wyjątkowo głęboko wnikają skórę – docierają aż skóry właściwej. Jest to niezwykle istotne w pielęgnacji skóry.

Wniosek? Już dziś zaplanujcie serię zabiegów z użyciem alg. W tym tygodniu będziecie mogli taniej zakupić wszystkie algowe preparaty ponieważ właśnie rozpoczyna się Tydzień z algami! 

Tydzień algowy trwa od 23 maja do 30 maja 2012 roku.

Miłych i orzeźwiających chwil!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...